INFO

Turun Kuurojen Urheiluseura VALPAS ry
Läntinen Pitkäkatu 35
20100 Turku

Sähköposti:
valpas(at)skul.org

Danske Bank:
FI16 8000 1970 1811 53
DABAFIHH

Toimisto on auki keskiviikkoisin klo 18.00-21.00.

Yleisurheilun ennätykset (epävirallinen tieto)
 MIEHET
100 M 11,8 Könnömäki Mika
100 M 11,59** Könnömäki Mika
200 M 23,5 Könnömäki Mika
400 M 51,45 Könnömäki Mika
800 M 2.04,8 Wallenius Tuure
1500 M 4.14,3 Lepistö Mauno
5000 M 15.33.,0 Niinikangas Paavo
10 000 M 40.31,94 Parkkola Reijo
Korkeushyppy 192 Lähteenmäki Pauli
Seiväshyppy 365 Keski-Levijoki Erkki
Pituushyppy 660 Laine Tapio
Kolmiloikka 12,95 Alajoki Kalevi
Kuulantyöntö 13,72 Kaisanlahti Olavi
Kiekonheitto 45,26 Pirttilä Matti
Keihäänheitto 55,28 Kujala Simo
Puolimaraton 1.26,16 Parkkola Reijo
Maraton 3.28,07 Parkkola Reijo
NAISET
100 M 14,0 Onatsu  Maire
800 M 2.38,10 Korhonen Maarit
Korkeushyppy 140 Raisio Liisa
Pituushyppy 458 Onatsu Maire
Kuulantyöntö 9,90 Nieminen Martta
Kiekonheitto 22,20 Korhonen  Maarit
4 x 100 M 70,5 Valpas
(H.Mäenpää, S. Halin, L. Oksanen, S. Iso-Ettala)
NUORTEN
100 M 11,59** Könnömäki Mika
400 M 51,45 Könnömäki Mika
800 M 1.57,11 Könnömäki Mika
1000 M 2.54,8 Lepistö Mauno
1500 M 4.18.,55** Könnömäki Mika
2000 M 6.00,6 Aaltonen Juha-Matti
3000 M 9.11,2 Leppänen Timo
5000 M 17.35,2 Leppänen Markku
Korkeushyppy 192 Lähteenmäki Pauli
Seiväshyppy 310 Hannula Erkki
Pituushyppy 660 Laine Tapio
Kuulantyöntö 11,97 Rannikko Tapani
Kiekonheitto 36,09 Rannikko Sulo
Keihäänheitto 51,76 Järvensivu Kauko
4 x 100 M 49,7 Valpas
(J.Ahola, T.Tiainen, J. Saarinen, M. Lammi)
A-POJAT
100 M 11,8** Könnömäki Mika
400 M 56,4 Sillanpää Aulis
800 M 2.24,6 Sillanpää Aulis
1500 M 5.23,1 Rekikoski Tapio
2000 M 6.00,6 Aaltonen Juha-Matti
3000 M 9.11,2 Leppänen Timo
5000 M 17.35,2 Leppänen Markku
Korkeushyppy 181 Lähteenmäki Pauli
Pituushyppy 562 Sillanpää Aulis
Kuulantyöntö 11,97 Rannikko Tapani
Kiekonheitto 27,40 Rannikko Tapani
Keihäänkeitto 51,76 Järvensivu Kauko
4 x 100 M 50,4 Valpas
(A. Sillanpää, P. Luhtala, K. Ansas, M. Hänninen)
B-POJAT
100 M 12,69** Jouhilampi Tony
400 M 55,81** Könnömäki Mika
1500 M 5.23,6 Kyrönlahti Petri
Korkeushyppy 150 Alipirjelä Marko
Pituushyppy 533 Sillanpää Aulis
Kuulantyöntö 10,54 Yrjölä Veijo
Keihäänheitto 51,76 Järvensivu Kauko
4 x 100 M 51,9 Valpas
(P. Viitanen, T. Palenius, M.Kaseniemi, A. Keinänen)
C-POJAT
100 M 12,6 Kyrönlahti Petri
300 M 40,24** Piirainen Jukka
1000 M 3.10,5 Könnömäki Mika
Korkeushyppy 145 Palenius Jaakob
Pituushyppy 456 Valtakoski Petri
Kuulantyöntö 8,97 Valtakoski Petri
Keihäänheitto 42,24 Valtakoski Petri
A-TYTÖT
Korkeushyppy 148 Raisio Liisa
B-TYTÖT
Korkeushyppy 145 Raisio Liisa